Wygodne materace dla psów

 

Pies jest zwierzęciem udomowionym, a to oznacza, że w ciągu setek lat czworonogi nauczyły się żyć razem z człowiekiem. Należy więc dbać o wszystkie jego potrzeby i zapewnić mu w pełni komfortowe warunki w domu, żeby czuł się spokojnie i bezpiecznie.

Dopasowane psie legowiska

legowisko dla psa - materacJednym z podstawowych potrzeb organizmów żywych, które muszą być spełnione, jest sen. W przypadku naszych energicznych czworonogów, które część swojego czasu spędzają na aktywnych zabawach w terenie i bieganiu z innymi psami, musimy im zapewnić właściwe warunki do odpoczynku. Z pewnością więc legowisko dla psa – materac jest w naszym domu konieczne. Przede wszystkim powinno być dopasowane do wielkości psa. Jeśli mamy dużego psa, który sporo waży, materac musi mieć odpowiednią grubość, najlepiej gdyby miał wypełnienie z z pianki czy gąbki, która nie jest zbyt miękka, ale za to sprężysta, dlatego pies będzie mógł na niej dobrze odpocząć. Z pewnością taki materac sprawdzi się też w przypadku psów mających chory kręgosłup, bo wtedy zbyt miękkie legowisko nie jest wskazane. Z kolei u drobnego pieska sprawdzi się materac mały, lżejszy, bardziej miękki, w typie tzw. pontonu. Poza tym legowiska dla naszych psiaków powinny być bardzo wytrzymałe, odporne na przetarcia czy różnego rodzaju zadrapania. Dobrze też, żeby materiał był wodoodporny, bo nasze psy często mogą się kłaść spać jeszcze z wilgotną po spacerze czy deszczu sierścią. Praktycznym rozwiązaniem jest również ściągana poszewka, która można bez problemu prać w pralce.

Zdrowy, mocny sen jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego psa. Żeby go zapewnić, musimy kupić naszemu przyjacielowi odpowiednio dopasowane legowisko, na którym będzie mógł w spokoju wypocząć po intensywnym spacerze i nabrać sił do kolejnych zabaw.