Wirtualne biuro dla prywatnego detektywa

praca przez wirtualne biuro

Modne stało się wynajmowanie adresu. Nie każde biuro ma swoją siedzibę tam, gdzie wskazywałby jego adres. Czasami jest to po prostu lokalizacja wirtualnego biura. Dzięki temu nikt nie musi chwalić się tym, iż prowadzi firmę z domu. Pytanie tylko czy taka metoda jest dobra dla każdej działalności? Czy prywatny detektyw może działać w ten sposób?

Prywatny detektyw – specyfika działalności

prywatny detektywDetektyw działa w dużej mierze z ludźmi. Ciągle zgłaszają się do niego nowi klienci, którym ma pomóc coś znaleźć, przyłapać męża na zdradzie albo pomóc w zlokalizowaniu osoby zaginionej. Profesjonalne biuro detektywistyczne to miejsce, gdzie ludzie czują się wysłuchani. Musi to być lokal, który odpowiednio wygląda i do którego można przyjść czasami nawet bez zapowiedzi. Ludzie bowiem mogą nie chcieć dawać jakiegokolwiek znaku, że kontaktowali się z detektywem. Jest to zawód, w którym bardzo ważna jest dyskrecja. Jakie cechy musi posiadać detektyw? Są to:

  • analityczny umysł
  • odpowiednie wykształcenie i doświadczenie
  • zdolność do budowania sieci kontaktów
  • intuicja
  • zdolność do prawidłowej oceny różnych czynników
  • dyskrecja

Podkreśliliśmy jeszcze raz dyskrecję, albowiem w niektórych przypadkach informacja, że ktoś kontaktował się z detektywem może nawet spowodować śmierć. Mamy na myśli chociażby sytuację, w której członek rodziny został porwany. Jeżeli osoby za to odpowiedzialne poczują się zagrożone, mogą po prostu zabić swoją ofiarę bez brania udziału w jakichkolwiek negocjacjach. Dlatego tak ważne jest, aby agencja detektywistyczna budziła zaufanie. Poza tym w zawodzie detektywa liczy się bardzo sprawny umysł, który pozwoli na połączenie różnych faktów razem. Nie zawadzi jeżeli detektyw będzie miał także intuicję, albowiem dzięki temu łatwiej mu będzie wyczuć, które poszlaki są bardziej istotne, a które tylko wprowadzą go w błąd. Czasami jest to gra na czas, więc liczy się, aby różne zagadki potrafić rozwiązywać sprawnie.

Dla kogo przeznaczone jest wirtualne biuro?

korzystanie z wirtualnego biuraPrzyda się teraz słowo na temat wirtualnych biur. Jak wyglądają tego typu usługi? W ogólnym zarysie, większość tak zwanych virtual office w Warszawie oferuje przede wszystkim adres na wynajem. Oznacza to, że firma korzystająca z tej usługi może zarejestrować się pod adresem budynku biura. Dzięki temu nie trzeba podawać adresu domowego, pod którym rzeczywiście prowadzi się takie biuro, można mieć bardziej profesjonalną lokalizację. Dodatkowo, jeśli klient zapragnie się spotkać z przedsiębiorcą, może on po prostu wynająć w danym biurze w Warszawie pokój czy salę konferencyjną na godziny. Często jest to już wliczone w abonament, który się płaci za korzystanie z możliwości wirtualnego biura. Jest to wygodne dla wielu firm, których po prostu nie stać na własny lokal albo po prostu nie jest on im na razie potrzebny. Mogą po prostu nie mieć jeszcze takich dochodów, aby opłacało się wynajmować własne biuro. Nie we wszystkich zawodach czy branżach korzystanie z wirtualnego biura jest jednak możliwe. Czasami bowiem okazuje się, że kontakty z klientami i kontrahentami są na tyle częste, że kłopotliwe jest ciągłe wynajmowanie powierzchni biurowej. Może też w końcu stać się mało opłacalne. Przy większej ilości pracowników także raczej nie warto korzystać z możliwości biura wirtualnego.

Czy biuro detektywistyczne potrzebuje stałej lokalizacji?

detektyw badający śladA jak to jest w przypadku profesji detektywa? Zaznaczyliśmy wcześniej, że jest to zawód, który polega na częstych kontaktach z ludźmi. Poza tym kluczową cechą tutaj jest dyskrecja. Nie jest ona możliwa do zachowania przy pośrednikach, jakimi będą osoby administrujące budynkiem wirtualnego biura. Poza tym klient znacznie lepiej i pewniej będzie się czuł w profesjonalnym biurze detektywistycznym. W takim miejscu od razu będzie widać, że jest traktowany poważnie. Będzie on mógł tam powiedzieć znacznie więcej i z większą swobodą.

 


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Pb.pl – portal internetowy z informacjami przydatnymi dla przedsiębiorców
  • Detektyw-bd24.pl – strona internetowa prezentująca biuro detektywistyczne z Warszawy

Podsumowanie tematu

Biuro wirtualne raczej nie sprawdzi się w działalności detektywistycznej. Detektyw może wówczas narzekać na niedobór zleceń, ponieważ klienci nie będą chcieli przychodzić do ogólnodostępnego budynku, w którym mogą nie czuć się dość niezauważani.