Szkoła nauki jazdy w Krakowie

Opanowanie jazdy samochodem wymaga czasu i cierpliwości. Dla niektórych kursantów, wystarczy obowiązkowych trzydzieści godzin, aby nauczyć się dobrze jeździć, a dla innych to zdecydowanie za mało i muszą dokupować dodatkowe godziny.

Przebieg nauki jazdy na kursie

nauka na prawo jazdy krakówKażdy kto chce prowadzić samochód, musi posiadać prawo jazdy upoważniające do prowadzenie konkretnego pojazdu. Zgodnie z prawem istnieje kilka kategorii na prawo jazdy w zależności od typu pojazdu. Mamy kategorię na samochody osobowe, ciężarowe, ciężarowe z naczepami i jednoślady. Jeżeli chcemy się nauczyć jeździć samochodem osobowym to najlepsza nauka na prawo jazdy Kraków organizuje w profesjonalnych szkołach jazdy w całym mieście. Są to licencjonowane placówki, które posiadają odpowiednio wyszkolonych instruktorów. Zaczynając kurs, najpierw musimy zaliczyć część teoretyczną, a potem praktyczną, która jest zakończona wewnętrznym testem uprawniającym do przystąpienia do państwowego egzaminu. W trakcie nauki musimy się nauczyć płynnie poruszać samochodem, bez patrzenia na lewarek zmieniać biegi i umieć się posługiwać wszystkimi lusterkami w trakcie jazdy. Parkowanie na trzy różne sposoby musimy mieć doskonale opanowane, gdyż to stały punkt każdego egzaminu na prawo jazdy. Nie obejdzie się też bez nauki na placu manewrowych, gdzie poznajemy jazdę po łuku do przodu i do tyłu, jazdę po ósemce między pachołkami i ruszanie z miejsca z zaciągniętego hamulca ręcznego. Większość umiejętności zdobywamy w trakcie jazdy samochodem.

W Krakowie każdego roku przystępuje do egzaminu po kilkanaście tysięcy nowych kursantów. Co do zdawalności, to wynosi nieco ponad sześćdziesiąt procent, gdyż w tym zatłoczonym mieście nie jest łatwo sobie poradzić na egzaminie. Reszta musi ponownie wykupić termin na poprawkę.