Różne kolory dachów w mieście

Nie da się ukryć, że każdy budynek ma jakiś dach. Mogą one mieć różne kształty i kolory też. Jedni mogą użyć dachówek, a jeszcze inni blachodachówek. Wszystko zależy od upodobań osoby, która sobie położy taki dach na budynku. W moim mieście jest dość spora różnorodność dachów. Można zobaczyć bardzo różne pokrycia dachowe.

Zielony dach budynku w okolicy

zielone dachy poznańZazwyczaj ludzie kładą na swoich dachach typowe kolory. Takie, które nie wyróżniają się zbytnio od pozostałych dachów. W naszej okolicy zazwyczaj są brązowe dachy lub czarne, ale to już rzadko. Ale są i tacy, którzy lubią się wyróżnić pod każdym względem. Chodzi tutaj mi o położenie zielonego dachu. Niedaleko nas jest zabytkowy kościół. Jak do tej pory miał brązowy dach, ale w ostatnim czasie była dokonywana renowacja całego budynku, włącznie z  dachem. W efekcie końcowym kościół ma położony zielony dach. Uważam, że nie są brzydkie te zielone dachy poznań jest miejscem, gdzie moim zdaniem mogło by być więcej budynków z zielonym dachem. To naprawdę bardzo dobrze wygląda. Wtedy ten budynek jakość współgra z otoczeniem, które też jest zielone, jak drzewa, krzewy itp. Dobrze to kolorystycznie wygląda. Teraz ten kościół to z daleka można dostrzec, właśnie przez ten dach. Tylko on ma zielony dach, więc nie można go przegapić. Płot wokół kościoła też ma elementy zielone, do tego biała elewacja świetnie wygląda z kolorem zielonym. Cała renowacja kościoła zajęła im trochę czasu. Nie tylko wygląd zewnętrzny poprawiali, ale też w środku odnawiali wszystko.

Nie wiem jak wam, ale mnie tam się podoba kolor zielony i to na dachach. Niektórzy mają kolor mają brązowe dachy, a inni zakładają zielone. Ten kolor bardzo się wyróżnia zwłaszcza, że niewiele jest budynków z takim dachem. Dobrze jest się wyróżniać. Niedaleko nas jest kościół i teraz po renowacji ma zielony dach.