Opaska dla seniora

Każdy senior zasługuje na maksymalny komfort życia. W natłoku codziennych spraw i obowiązków, czasem ciężko znaleźć nam choć chwilę, by odwiedzić starszą osobę. Wtedy zostaje nam telefon, jednak nie jest to doskonały komunikator. Znacznie lepsza jest tak zwana opaska SOS. 

Opaski SOS dla seniorów 

opaska sos dla senioraSeniorzy potrzebują szczególnej troski. Osoby w podeszłym wieku wiele mówią o swojej samodzielności, ale niestety zmysły i ciało, czasem działają zupełnie odwrotnie, niż tego by chcieli. W związku z czym bardzo prosto o upadek. Najczęściej dochodzi do niego wskutek poślizgnięcia się lub nagłej utraty równowagi. Jednak jest pewne rozwiązanie, dzięki któremu senior, może być monitorowany non – stop. To opaska SOS dla seniora. Jest to urządzenie, które pozwala na bieżąco monitorować parametry życiowe seniora (puls oraz liczbę uderzeń serca na minutę). Taka opaska to równocześnie rodzaj telefonu, który w razie potrzeby może być uruchomiony za pomocą jednego guzika. Opaska dzwoni pod wpisany do pamięci urządzenia numer, dzięki czemu jest możliwe szybkie wezwanie pomocy. Opaski dla seniorów niejednokrotnie ratowały osobom starszym zdrowie oraz życie. Posiadają czujnik upadku, który jeżeli się uaktywni, dzwoni samoczynnie na numer alarmowy. Do pamięci urządzenia możemy wpisać dziesięć do piętnastu numerów telefonów, z którymi senior może się łączyć. Dobrej klasy opaski SOS dla seniorów, to wydatek rzędu trzystu – czterystu złotych, jednak oczywiście trafimy na tańsze modele takich urządzeń.     

Kupując opaskę SOS dla seniorów, należy wystrzegać się tanich podróbek, którymi zasypane są portale aukcyjne. Kupujmy tylko oryginalne urządzenia, objęte gwarancją. Tylko wtedy możemy być pewni, że nabywamy najlepszy sprzęt z wiadomego źródła.