Odpowiednie oświetlenie garażu

Wybór odpowiedniego oświetlenia garażowego jest bardzo ważny. Szczególnie, że garaż to takie miejsce w domu, do którego nie dociera zbyt duża ilość światła słonecznego. Dlatego inne oświetlenie będziemy potrzebować, gdy garaż ma nam służyć tylko do trzymania w nim samochodu, a inne, gdy ma mieć miejsce tam nasz mały warsztat.

Oświetlenie garażu dostosowane do potrzeb

oświetlenie garażyGaraż bardzo często budowany jest jako część piwnicy, czasami stanowi osobny budynek blisko domu. Tak jak w tym drugim przypadku okna często są, tak w przypadku garażu w piwnicy największe znaczenie ma dobre oświetlenie, gdyż naturalne oświetlenie może w ogóle nie występować z powodu braku okien. Biorąc pod uwagę wykorzystanie garażu, odpowiednia jasność także jest inna. Oświetlenie garaży, które służą tylko do przechowywania samochodu zamyka się na niewielkiej ilości lamp. Dla takiego rozwiązania najlepsza byłaby lampa z rozproszonym światłem, która dodatkowo może zostać wyposażona w czujnik ruchu, dzięki któremu przemieszczanie się po garażu będzie znacznie łatwiejsze. Garaż, który ma nam służyć także jako warsztat musi posiadać odpowiednie oświetlenie. Tutaj nie wystarczy pojedyncza lampa, tylko kilka dobrze rozmieszczonych. Jeżeli warsztat posiadać będzie blat lub stół, na którym wykonywane będą różne prace, dobrze by było, aby to miejsce także zostało oświetlone. Ułatwi to majsterkowiczom poszukiwanie potrzebnych narzędzi lub precyzyjne robienie napraw. Dobrze sprawdzą się tutaj lampy jarzeniowe, które lepiej niż tradycyjne żarówki oddają rzeczywiste barwy wszystkich przedmiotów. Wybierając odpowiednie oświetlenie garażowe dobrze kierować się solidną oprawą lamp, aby uniknąć uszkodzeń i przypadkowego zbicia. Oświetlenie powinno być także energooszczędne i odporne na wodę oraz kurz.

Niektórzy w garażach spędzają tylko kilka chwil, inni potrafią tam znikać na całe długie godziny. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby znaleźć odpowiednie oświetlenie. Nawet dla pasji i ulubionych czynności nie warto tracić wzroku w źle oświetlonych pomieszczeniach.