Nowe podejście do pakowania z płytami EPDM

Wszystko zaczęło się od pewnej źle zapakowanej paczki. Zamówiłem z internetu bardzo ładny wazon, jednak nie dojechał on do mnie w całości. Mimo folii bąbelkowej trafił do mnie w kawałkach – domyśliłem się, że w trakcie przewozu na mojej paczce musiało leżeć coś ciężkiego. Wtedy postanowiłem zrewolucjonizować przewóz towarów delikatnych – miałem już nawet pomysł, w jaki sposób.

Mikroguma EPDM jako wypełnienie paczki

Płyty z mikrogumy EPDMJako ciekawostkę powiem, że już teraz mikroguma EPDM jest używana jako wypełnienie paczek wymagających szczególnej troski. Mowa tutaj o wypełnieniu pudełka, w którym przechowywane są telefony komórkowe – są one właśnie chronione tą pianką. Tak samo jak niektóre elementy szklane, opakowywane właśnie przy jej pomocy. Dlatego wiedziałem, że jest to dobry moment na rozwój takiego interesu. Zakupiłem więc płyty z mikrogumy EPDM i odpowiednią maszynę do precyzyjnego cięcia, po czym otworzyłem własną stronę z wypełnieniami do paczek. Na początku były to głównie zlecenia na robienie „pianek”, czyli wypełniaczy do paczek mających na celu ograniczenie wolnej przestrzeni. Od czasu do czasu zamawiane były taśmy do owijania palet i mniejszych paczek, jednak najrzadziej zamawiane było to, co chciałem robić od początku, czyli formy do delikatnych towarów. Pianka ta dzięki swojej spienionej strukturze może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo towaru, ale ochronić go przed działaniem negatywnych efektów takich jak wilgoć lub zabrudzenia.

Mimo to, że biznes nie obrał zaplanowanego przeze mnie toru, to osiągałem niejaki sukces. Coraz więcej ludzi doceniało wyroby wykonane z mikrogumy i jej możliwości ochronne, czy to ochrona czysto mechaniczna, czy ta przed starzeniem się i tlenem. Mam nadzieję, że wszyscy niedługo przekonają się do mikrogumy – tak, aby każdy wazon mógł bezpiecznie dojechać na miejsce.