Latem na górskich szlakach

Sportowe obuwie wymaga wysokiej jakości wykonania. Bez względu na to, jakiej dyscyplinie jest dedykowane, ma przede wszystkim dbać o nasz komfort i bezpieczeństwo. Niedawno miałam okazje kupować buty trekkingowe. Wybieram się bowiem na wakacje do Zakopanego i mam zamiar z chłopakiem przejść sporą część Tatr. A do tego potrzebny jest profesjonalny ubiór.

Buty idealne na letnie wyprawy górskie

buty w góry latoPoza pływaniem, bez względu na to jaką formę aktywności fizycznej zdecydujemy się uprawiać, to niezbędne będzie nam do tego odpowiednie obuwie. Ma ono przede wszystkim ułatwić osiąganie pewnych wyników, ma dawać nam komfort oraz zabezpieczać przed urazami. Nie warto oszczędzać na specjalistycznym obuwiu nawet wtedy, kiedy uprawiamy jakąś aktywność rekreacyjnie. W tym roku wyjeżdżam na wakacje w góry, gdzie czekają mnie długie wyprawy na szlakach. Żeby wędrówki były w pełni udane, potrzebny mi odpowiedni ekwipunek. Jednym z najważniejszych elementów jest obuwie. Wybieram się w góry w najcieplejsze miesiące w roku. Prognozy przewidują upały. Kiedy mamy odpowiedni dobrane na taką pogodę buty w góry lato nam nie straszne. Letnie obuwie trekkingowe wykonane jest z oddychającego materiału, w którym noga o wiele mniej się poci. Jest to lżejsze obuwie od bardziej uniwersalnych wersji, nadających się zarówno na lato, jak i na zimę. Co prawda aż tak mocno nie zabezpieczna przed zamoknięciem, ale w końcu latem nawet jak złapie nas deszcz, to i tak jest w miarę ciepło i szybko wyschniemy. 

Każdy sport, nawet ten uprawiany czysto rekreacyjnie, wymaga odpowiedniego obuwia. Kiedy mamy w planach wędrówkę po górach, również musimy zadbać przede wszystkim o obuwie. Wybierając się w góry latem, możemy pokusić się o specjalistyczne buty trekkingowe na lato.