Czy warto kupić pompę ciepła?

W przeciwieństwie do innych źródeł energii odnawialnej, jak energia słoneczna lub wiatru, ciepło z otoczenia jest dostępne przez cały rok. Dlatego pompy ciepła, korzystając z tego źródła mogą całkowicie pokryć zapotrzebowanie domu na energię cieplną.

Instalacja i eksploatacja pompy ciepła

montaż pomp ciepła toruńPompy ciepła są idealną alternatywą dla ogrzewania konwencjonalnego. Oprócz przyłącza obiegu grzewczego, oraz trójfazowego zasilania elektrycznego mogą wyniknąć dodatkowe prace instalacyjne. Gdy zdecydowaliśmy się na montaż pomp ciepła toruń oferował najniższe stawki, zarówno samych pomp jak i usług instalatorskich. Firma którą wybraliśmy oferowała sprzedaż pompy z jej instalacją. Okazało się, że były konieczne prace przy wykonaniu obiegu pierwotnego, czyli układanie kolektora gruntowego, oraz wiercenie studni. Warto w takim przypadku zatrudnić wyspecjalizowanych fachowców, którzy udzielą gwarancji uzyskania wymaganej wydajności ciepła. Zdecydowaliśmy się na monowalentną pompę ciepła, która jest jedynym źródłem energii i pokrywa całkowicie zapotrzebowanie budynku na ciepło. Nowoczesne elektryczne pompy ciepła, są dzisiaj najbardziej przyjaznym środowisku sposobem wytwarzania ciepła. Rozwiązanie które zastosowaliśmy, dzięki nowoczesnym systemom regulacji i wydajnej sprężarce, pozwoliło z jednej części energii elektrycznej dostarczyć pięć części ciepła grzewczego. Cały nasz budynek jest zasilany energią grzewczą i ciepłą wodą, bez dodatkowego źródła ciepła, tylko przy pomocy pompy.

Koszty eksploatacyjne są znacznie niższe, niż dla konwencjonalnych instalacji grzewczych, co w połączeniu z możliwością uzyskania dotacji, obniża koszty związane z zakupem. Również pod względem bezpieczeństwa i niezawodności obecne na rynku pompy ciepła, w przeciwieństwie do tych z wcześniejszych lat, spełniają najwyższe standardy jakości.